Współpraca

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu AnimalStudies.pl!

Nasz serwis powstał po to, by pomagać innym w zgłębianiu tematyki związanej ze zwierzętami pozaludzkimi i naszymi relacjami z nimi. Chcielibyśmy, żeby stał się wartościowym źródłem informacji związanych ze studiami nad zwierzętami (animal studies, human-animal studies). Będziemy systematycznie zwiększać naszą bazę danych książek, czasopism, filmów, nagrań, tekstów i aktualności dotyczących interdyscyplinarnych badań nad zwierzętami. Wierzymy głęboko, że zdobywanie wiedzy o zwierzętach, ich naturze i formach obecności w ludzkiej kulturze, pomoże ograniczyć ich krzywdę. Uważamy, że jest to jednym z celów studiów nad zwierzętami, jako wieloaspektowej przestrzeni badawczej. Badać coś dla samej sztuki badania, nie jest wielką sztuką. Prowadzić badania, aby pomóc komuś, kto potrzebuje pomocy, nadaje działaniu dodatkowy i najważniejszy sens.
Zapraszamy do współpracy w tworzeniu serwisu i rozwijaniu studiów nad zwierzętami w Polsce: redakcje, uczelnie, wydawnictwa, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, wreszcie wszystkie osoby, które zajmują się tematyką związaną z naszym przedsięwzięciem. Prosimy o kontakt w sprawie szczegółów współpracy.

Patronat

Oferujemy patronat medialny nad Państwa wydarzeniem/przedsięwzięciem. Pomożemy nagłośnić go poprzez serwis AnimalStudies.pl i nasze profile w serwisach społecznościowych. Zajmiemy się powiadomieniem mediów o Państwa wydarzeniu/przedsięwzięciu. Możemy objąć patronat nad książką, numerem czasopisma, konferencją, spotkaniem i innymi przedsięwzięciami.

Partnerstwo

Partnerstwo jest formą wzajemnej promocji lub innego rodzaju współpracy korzystnej dla obu stron. Partnerem serwisu AnimalStudies.pl może zostać na przykład instytucja (uczelnia, wydział uczelni, biblioteka itd.), organizacja społeczna (stowarzyszenie, fundacja), grupa nieformalna lub firma (np. wydawnictwo, drukarnia, księgarnia). Partnerzy mogą liczyć na nieodpłatną przestrzeń reklamową w naszym serwisie. W sprawie omówienia szczegółów współpracy partnerskiej prosimy o kontakt. Wybrane przykłady działań partnerskich:

 1. wymiana linków/bannerów/buttonów na stronach
 2. publikowanie ogłoszeń i informacji dostarczanych regularnie przez partnera
 3. wymiana materiałów drukowanych (np. ulotki, broszury), wykorzystywanych w trakcie imprez organizowanych przez partnerów
 4. umieszczenie na stronie wydawnictwa linku do recenzji książki recenzowanej w serwisie AnimalStudies.pl
 5. przesyłanie do serwisu AnimalStudies.pl egzemplarza recenzenckiego książki w zamian za opublikowanie recenzji i jej promocję
 6. przesyłanie do serwisu AnimalStudies.pl egzemplarzy konkursowych książki lub czasopisma w zamian za ich promocję poprzez zorganizowanie konkursu – internetowego bądź połączonego ze spotkaniem
 7. wymiana barterowa, np. druk materiałów serwisu AnimalStudies.pl na promocyjnych warunkach w zamian za umieszczenie reklamy w serwisie i materiałach

Media

Oferujemy nasze wieloletnie doświadczenie w kontaktach z mediami oraz w dziedzinie wystąpień publicznych i publicystyki, połączone ze znajomością tematyki studiów nad zwierzętami w Polsce i na świecie. Z przyjemnością wypowiemy się dla prasy, radia i telewizji, również dla mediów internetowych. Służymy kompetentnymi komentarzami związanymi z tematyką naszego serwisu, jak również gotowi jesteśmy do współpracy w dziedzinie publikacji dłuższych tekstów, współprowadzenia i współtworzenia przedsięwzięć medialnych. Nasi Autorzy/Autorki mogą napisać tekst, zarówno o charakterze popularnym, jak i naukowym, związanym z problematyką studiów nad zwierzętami.

Pomoc w redagowaniu serwisu

Dzisiejszy świat oferuje nadmiar informacji, prawdziwą sztuką jest wybrać spośród nich wartościowe. Zachęcamy do współpracy z serwisem AnimalStudies.pl polegającej dostarczaniu nam wartościowych informacji z dziedziny studiów nad zwierzętami (animal studies, human-animal studies) – o nowych przedsięwzięciach, publikacjach, (nawet pojedynczych tekstach), recenzjach, komentarzach medialnych, wystawach itd. Osoby współpracujące regularnie mogą liczyć na status Redaktora/Redaktorki AnimalStudies.pl, bycie wymienionymi z imienia i nazwiska jako część zespołu redakcyjnego AnimalStudies.pl.
Umożliwiamy także publikowanie w serwisie AnimalStudies.pl – zarówno tekstów autorskich, jak i tłumaczeń (za zgodą autorów). Regularne publikowanie w naszym serwisie daje status Autora AnimalStudies.pl i bycie wymienionymi z imienia i nazwiska jako część zespołu redakcyjnego AnimalStudies.pl.
Szukamy tłumaczy/tłumaczek (głównie języka angielskiego) tekstów z obszaru studiów nad zwierzętami – możemy dać referencje.

(Współ)organizacja wydarzeń

Oferujemy doświadczenie w organizacji spotkań, prezentacji, wykładów, paneli dyskusyjnych, seminariów, warsztatów, a nawet konferencji związanych z tematyką studiów nad zwierzętami. Współpracujący z nami specjaliści różnych dziedzin mogą (współ)organizować przedsięwzięcia tego typu, w różnych miastach Polski.

Promocja serwisu AnimalStudies.pl

Jesteśmy wdzięczni za każdą formę promocji naszego serwisu, a poprzez to pomoc w integracji środowiska osób zajmujących się animal studies i propagowanie wiedzy na temat zwierząt i ich obecności w kulturze:

 • w internetowych serwisach społecznościowych (Facebook, Twitter, inne) – poprzez aktywność w komentowaniu, udostępnianiu naszych wpisów, rekomendowaniu nas znajomym itp.
 • na Państwa stronach www – poprzez umieszczenie linków do AnimalStudies.pl, bannerów lub buttonów (jeśli potrzebne są określone wymiary, prosimy o kontakt)
 • poprzez zamówienie i dystrybucję naszych darmowych, drukowanych materiałów promocyjnych (ulotki, plakaty)
 • poprzez poinformowanie osób zainteresowanych tematyką studiów nad zwierzętami o istnieniu naszego serwisu