Zapraszamy do współpracy!

Data publikacji: 25/08/2014

Opublikowano w: Animalstudies.pl

Odsłon: 3660

Komentarze:

AnimalStudies.pl - studia nad zwierzętami

Nasz serwis ma być możliwie jak najbardziej kompletną bazą danych informacji związanych ze studiami nad zwierzętami. Tak, aby zgromadzone w jednym miejscu, stanowiły ułatwienia dla badaczy i badaczek, a także dla każdego, kto jest zainteresowany szeroko pojętymi animal studies. Dajemy przy tym możliwość współpracy w tworzeniu i rozwoju serwisu, zarówno osobom prywatnym, jak i instytucjom. Sami również zamierzamy wspierać Wasze projekty, informować o nich i pomagać przy ich tworzeniu.

Ideą, która nam przyświeca od początku, jest integracja różnych środowisk i wzajemna inspiracja. Temat zwierząt wydaje się być przy tym idealną bazą do spotkania, choćby środowisk akademickich, artystycznych i związanych z działalnością społeczną na rzecz zwierząt. Stworzenie wspólnego źródła wiedzy dla różnych osób zainteresowanych tematyką studiów nad zwierzętami to jedno zadanie naszego serwisu. Drugim jest stworzenie płaszczyzny do dialogu i dyskusji, spotkania idei i perspektyw. Animal studies mogą być fenomenem znacznie bardziej wieloaspektowym niż tylko bycie interdyscyplinarnym obszarem badań akademickich.

Kilka wybranych form współpracy opisujemy na stronie “Współpraca”. Niektóre z nich nie wymagają żadnej specjalistycznej wiedzy i nie są pracochłonne. Jednak nawet przesłanie do nas informacji o nowej książce, jest dla nas cenną pomocą. W przyszłości i w miarę zdobywania doświadczeń w prowadzeniu serwisu, będziemy uzupełniać listę. Zapraszamy do współpracy!